Сучасне поняття «кавоварка» є досить широким, оскільки під цим терміном в принципі може матися на увазі будь-який апарат або пристосування, що дає можливість насолоджуватися найпопулярнішим напоєм у світі-кави, від найпростіших мідних турочок до повністю самостійних супер-функціональних кофемашин. Навіть сама «кава» як напій у свою чергу теж складається з різноманіття сортів, рецептів і, звичайно ж, способів приготування. Відповідно, при виборі кавоварки (кавового обладнання) варто визначиться насамперед саме зі способом приготування та ступенем залучення людини до процесу приготування кави.
Зверніть увагу, що більшість кавових апаратів орієнтовані на приготування, в першу чергу, еспресо, тому найчастіше і називаються Кавоварки еспресо або Кавомашини еспресо. Саме таким різновидам кавоварок і присвячено цю статтю.

Для зручності ми пропонуємо поділити кавоварки еспресо на основні види (за принципом роботи)

Для удобства мы предлагаем поделить кофеварки эспрессо на основные виды (по принципу работы) 

Автоматична кавомашинаКапсульна кавомашинаРожкова кавомашина

Як вже було сказано вище, це найфункціональніші апарати, які за лічені хвилини перетворюють кавове зерно на готові напої. Головною особливістю такої техніки є вбудована кавомолка з різними регулюваннями помелу зерна. Також більшість «автоматів» мають такі корисні функції як:

Автоматичні кавомашини добре підходять як для домашнього використання так і для офісів, де час на приготування кави завдає шкоди його вживанню. Вартість таких апаратів становить від 5000 грн. і залежить від набору додаткових «наворотів», виробника, країни збирання тощо. Якщо ви зупините свій вибір на даній категорії, рекомендуємо Вам придивитися до брендів Jura (Швейцарія), Delonghi (Італія-Португалія), Melitta (Німеччина) та Saeco (Італія).

Капсульні кавоварки

Все просто та стильно. Даний вид кавоварок розрахований на приготування кави із спеціальних капсул, що містять мелену каву на одну порцію. Ступінь участі людини в приготуванні тут також необтяжлива як, оскільки Вам всього лише потрібно помістити капсулу і запустити процес. Машина сама проколює капсулу і під тиском (9-15 Бар) її вміст перетворюється на найсмачніший еспресо.

Варто зазначити, що виробники капсульних апаратів «заточують» їх під капсули певного виду, розміру, як правило, капсули та кавоварки взаємопов’язані. Головні переваги капсульних кавоварок у їхній невибагливості, простоті конструкції, малих габаритах, а також у самих капсулах, у яких кава зберігається герметично, зберігаючи свій неповторний смак і аромат.

Рожкові (ручні) кавоварки

Апарати, що дають більшою мірою відчути себе в ролі баристи – кавоварки ручного типу, що працюють на меленій (іноді на таблетованій) каві.
Принцип використання ріжкової кавоварки полягає в тому, що кава (попередньо смілена) поміщається в характерний пристрій-ріжок, і, що дуже важливо, акуратно утрамбовується іншим пристроєм-темпером. Відповідно, при використанні ріжкової кавоварки від ваших навичок залежить результат.

Головна особливість такого апарату – його вартість, яка на порядок нижче ніж у «автоматів» – від 1000 грн., але при правильному підході у Вас вийде справжнісінький еспресо.